czym jest życie?

 

Alicja z Warszawy napisała:

Cześć Henryku, Czym  dla ciebie jest życie?

–  Witaj Alicjo! Życie dla mnie jest doświadczaniem wewnętrznej nieskończoności. Życie to doświadczanie  kontaktu ze sobą i Zasadą Stwórczą. Życie zaczyna się tam, gdzie zaczyna się doświadczanie siebie jako radości, pełni  i bezpieczeństwa płynącego z wnętrza swojej istoty.

W skrócie, życie jest odnalezieniem siebie i byciem sobą.

– Dziękuję Henryku.
Tata powiedział mi, że życie to nie bajka, dwóch kolegów, że to przygoda. Brat, weź się w garść. Chłopak, że to ciężkie pytanie.  Kolega, że to udręka. Po czym zmienił, że to świadomość;-) Daniel, jeszcze nie odpowiedział. A ja nie wiem. Miłuję:-)

– Życie jest oczywiście Tobą. Może nie być to tak od razu oczywiste, jeżeli doświadczasz różnych niepokojów i zmartwień, gdyż życie nie jest lękiem i nie jest zmartwieniem, ani smutkiem czy słabością. Życie jest twórczą miłującą mocą, którą w sobie nosisz i którą jesteś  niezmiennie na zawsze. Ta moc nie zmienia nastrojów, to jest właśnie to, co jest w tobie stałe, niezawodne i bezcenne. To jest miejsce przebywania twojej żywej radości i miłującej obecności, gdzie lęki i słabości nigdy nie mogą wejść. To jest święte miejsce w tobie. Tam jest życie i tam jesteś żywa. Nigdzie indziej nie ma życia. Każde inne miejsce jest niekomfortowe i jest szukaniem tego miejsca życia w sobie.

Życie jest twoją wewnętrzną szczęśliwością i pełnią. To tam jesteś prawdziwa Ty. Wszędzie indziej nie jesteś w pełni sobą-życiem i szukasz siebie, bo szukasz własnego życia. I warto je szukać i odnaleźć, bo jest to jedyna rzecz, która wspiera, napełnia, raduje i ożywia.

„Tata powiedział mi, że życie to nie bajka.”  – Owszem, życie nie jest bajką, bo jest prawdziwą rzeczywistością, którą w sobie nosisz i która nigdy nie zniknie.  Ale też nie ma w nim żadnego zmagania. Życie w komunikacji z życiem, które jest twoją siłą życia jest lekkie i łatwe. To „radosna opowieść” prowadząca do rozpoznania, że rzeczywistość w tobie jest naprawdę wiecznie szczęśliwa.

„dwóch kolegów powiedziało, że życie to przygoda” – Tak, to przygoda,   ale radosna przygoda. Przygoda, która nie jest radosna – nie jest życiem! Jest oznaką tracenia kontaktu z życiem. Jest „przygodą” oddzielenia się od życia, jest zamętem i zagubieniem siebie.

„Brat mówi, weź się w garść”  –Weź się w garść oznacza: „połącz się ponownie z życiem”, albowiem zadanie pytania: „czym jest życie?” oznacza, że oddzieliłem się od niego i jestem w lekkiej dezorientacji – nie wiem do końca kim jestem, utraciłem kontakt z sobą samym, zapomniałem siebie, moje życie. Oznacza to też, że nie jestem w pełni szczęśliwy i radosny bo w stanie połączenia z wewnętrznym życiem, które jest radością, takie pytanie nie mogłoby się pojawić, bo w połączeniu ze swoim życiem już wiesz czym jest życie. Zakochany nie pyta czym jest miłość, a szczęśliwy czym jest radość.

„Chłopak mówi, że to ciężkie pytanie”  – Pytanie  nie jest ciężkie, to stan oddzielania się od wewnętrznej istoty własnego życia jest ciężki. Znaczy to: „Nie wiem czym jest życie, bo za bardzo się od niego oddaliłem i jest mi ciężko.”

„Kolega mówi, że życie  to udręka. Po czym zmienił, że to świadomość;-)”  –  Życie nie jest udręką! Udręką jest utrata kontaktu z życiem! A ponieważ jest ono wewnątrz – odzyskanie kontaktu i koniec udręki jest nie tylko możliwy ale i wskazany.

„Życie to świadomość” – Życie to „ świadomość życia”, ą ponieważ życie to radość i wewnętrzna pasja, miłująca obecność i nieskończona obfitość, to świadomość życia oznacza świadomość tegoż. Natomiast  świadomość doświadczająca braków, lęków i utrapień, oddzieliła się od życia, i w tym sensie nie jest życiem, lecz oddzieleniem od niego, gdyż jest świadoma czegoś czym życie nie jest. Doświadcza skutków zablokowania dostępu do strumienia „wody żywej”.

„A ja nie wiem.”   – „Ja nie wiem czym jest życie” – jest stwierdzeniem : „oddzieliłem się od mojego życia, od mojej istoty siły i pewności, w jakimś stopniu nie mam dostępu do własnej energii, a bez tej energii jestem bezradny i niczego nie zrobię. Pomocy.

„Miłuję”  – znaczy tu bardziej „tęsknię” za połączeniem z miłością, która jest moim życiem wewnątrz mnie. Tęsknię za sobą, za miłością, która jest moją pełną mocy i pewności promienną siłą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, której promienie z łatwością sięgają Nieba i szerzą się w nieskończoność.

Alicja:  – Tekst super! Opublikuj.
Daniel odpisał: „Życie jest życiem.” A ja już wiem czym jest życie. „Życie jest Sową”. Mój kalendarz na 2018 rok będzie miał opis: „Życie to nie jest bajka. Życie jest Sową. Chyba, że tekst jest za bardzo niezrozumiały i sprzedażowo słaby;-)
Liczę Henryku, że kupisz jeden egzemplarz, jeśli się tobie spodobają ptaszki 🙂

–  Zamawiam pierwszy egzemplarz. Sowa wygląda przewspaniale, jak życie, którym jesteś. Wszystkie „ptaszki”, to ekspresje wewnętrznej mądrości i prawdy tego, co nie daje się wyrazić słowami, ale poprzez słowa i przejawienia, które wylatują z wnętrza niczym ptaszki,  możemy rozpoznać czym to jest, czym i kim jest działający czyli moje życie, czyli prawdziwe Ja. Życie jest tym czym jest. A czym jest? – no właśnie tym – odsłania się w pełnym doświadczaniu go. Aby wiedzieć czym jest, trzeba się z nim spotkać osobiście.

Henryk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *